کوچه بازار
کوچه بازار

مدتی است که سودهای بانکی پایین آمده است و خیلی از مردم که قبلا پول هایشان را در بانک سرمایه گذاری می کردند و سود آن را دریافت می کردند امروز دیگر چنین کاری را نمی کنند به ویژه مالکان. به همین دلیل ودیعه اجاره خانه پایین آمده است و مبلغ اجاره بالا رفته است.

دردسرهای پیدا کردن و اجاره خانه هم که جای خود دارد و گاه چندین ماه وقت و انرژی آدم را هدر می دهد. با این اوصاف بهتر است قبل از اجاره خانه چند مساله مهم را در نظر داشته باشید که بعد از اجاره خانه، در اثر بی توجهی به این نکات دچار مشکل نشوید.

اول از همه اینکه دیگر زمان زیر پا گذاشتن تمام کوچه پس کوچه ها و خیابان های شهر برای پیدا کردن خانه موردنظرتان گذشته است! زمان پرداخت هزینه های زیاد دلالی دیگر تمام شده! حالا زمان آن است که قدم از قدم برندارید و ظرف چند روز خانه تان را پیدا کنید یا خانه تان را اجاره دهید و بفروشید، فقط کافی است به سایت کوچه بازار صفحه املاک مراجعه کنید و باقی داستان را خودتان متوجه شوید.

درباره خانه، مالک و محل تحقیق کنید

صرف اینکه محل خانه در بالای شهر یا پایین شهر قرار داشته باشد معیار خوبی برای انتخاب خانه نیست، گذشته از مبلغ اجاره و ودیعه شما به عنوان مستاجر باید پیش از قرارداد درباره خانه، مالک و محل خانه و همسایه اطلاعات کافی داشته باشید. ممکن است فضای فرهنگی و اجتماعی ساختمان و محل خانه با روحیات شما هماهنگ نباشد، ممکن است محله چندان خوشنام نباشد و شما در آن محل غریب و تازه وارد باشید و بعد از مدتی سکونت متوجه امن نبودن محل بشوید و آن موقع است دچار خسارت می شوید. پس پیش از هر چیز درباره محلیت و مالک و حتی مستاجر قبلی تحقیق کنید.

خرابی های خانه را ثبت کنید

پیش از اجاره خانه و هنگام بازدید، خرابی ها و خسارات خانه را بررسی کنید و به مالک اطلاع دهید، شاید خود مالک هم از خرابی های ساختمان اطلاعی نداشته باشد. کنتورها، شیرها، شومینه و شوفاژ، سرویس بهداشتی، پنجره ها، آبگرم کن، کولر و … همه چیز را بررسی کنید تا بعد از مستقر شدنتان به مشکلی برنخورید. مالک موظف است خرابی ها تعمیر کند و منزل را به شما تحویل دهد. یادتان باشد، تنها در صورتی تعمیر خرابی ها را پس از اجاره خانه به عهده بگیرید که اولا مالک را کاملا بشناسید و ثانیا  پرداخت هزینه تعمیر را مالک عهده دار شود.

اجاره نامه را مطالعه کنید

هیچ گاه، هیچ برگه و قراردادی را بدون مطالعه کامل آن امضا نکنید! به ویژه قرارداد مهمی مثل اجاره خانه ، یادتان باشد امضای شما، یعنی تعهد و مسئولیت شما. پس قرارداد اجاره نامه را حتما مطالعه کنید و اگر سوالی برای تان پیش آمد از مشاوران املاک بپرسید و بعدا قرار داد را امضا کنید. هر چند همه می گویند تمام قراردادهای اجاره خانه یک محتوا دارند اما حتی اگر بار چندمتان است که خانه اجاره می کنید باز هم قرارداد را با دقت بخوانید و عجله نکنید.

از حقوق خودتان مطلع شوید

چون شما مستاجر هستید دلیلی نمی شود که به تمام خواسته های مالک پاسخ مثبت بدهید و در عوض چیزی نخواهید، شما هم به عنوان مستاجر حق و حقوقی دارید که باید آن ها بشناسید و اجاره ندهید کسی آن ها را از شما بگیرد. مثل همین تعمیر خرابی های خانه که به عهده مالک است و پرداخت قبض ها و صورت حساب ها تا پیش از زمان سکونت شما در خانه، یا آگاه کردن شما از شرایط خانه و …

اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 28 =


اپلیکیشن کوچه بازار
با نصب اپلیکیشن کوچه بازار همه آگهی ها در جیب شماست.